Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

6.8. Memoriál Vojtěcha Jachana Městečko Trnávka

Jak je již zvykem začínalo se štafetami 4 x 80 m. Ty probíhali bohužel za deštivích podmínek a tak bylo organizátorem rozhodnuto, že se poběží jen na jeden pokus. Poté probíhali požární útoky, to se již počasí umoudřilo, ale bohužel na kluzském terénu se stalo několik karambolů. Nás reprezentovalo družstvo žen a Tygrů. Ženy skončili na pěkném 3.místě z 6 družstev a Tygři na pěkném celkovém 5.místě ze 17 družstev. Po skončení proběhlo také vyhlášení výsledků okrskové ligy, kde naši reprezentanti rovněž uspěli. Tygři skončili celkově na 2.místě, Havrani na 10.místě a ženy na krásném 3.místě.

30.7. V.noční boj Stará Roveň

Za nočních podmínek jsme se zůčastnili již popáté této soutěže.Počasí bohužel nebylo příliš příznivé. Soutěžili veteráni 5.místo z 5, ženy ,,A" 8.místo, ženy ,,B" 9.místo z 10 družstev, muži - Havrani poslední 17.místo a Tygři 8.místo. Bohužel lze považovat tyto závody za nepříliš povedené.

16.7. IX. ročník Memoriálu Hynka Hanuse Vranová Lhota

Soutěže se zúčastnilo 6 družstev žen a 11 družstev mužů. Naše družstva obsadila v konečném součtu v kategorii žen  2.místo Vranová Lhota ,,A" a 3.místo Vranová Lhota ,,B" . V nejsledovanější kategorii mužů obsadili Tygři 1.místo a Havrani bohužel kvůli zhasnutému stroji v druhém kole 11.místo. Nemění to ale fakt, že tyto domácí závody lze považovat za velice úspěšné.

Výsledková listina.

Napsali o nás ve Svitavském deníku, čtěte zde.

25.6. Memoriál Vlastimila Antošovského a oslavy 130 let založení SDH Rozstání

Tento rok probíhali jen požární útoky rozhazováním a sáním z káďě pod úrovní terénu. Zúčastnili jsme se z družstvem ŽEN , 2.místo a s družstvem TYGRŮ , 9.místo.

11.6. Soutěž veteránů nad 40 let u příležitosti oslav 130 let založení SDH Radkov

Naši veteráni ve smíšeném družstvu veteránů a veteránek byli po štafetě na 4.místě. Bohužel slibně rozběhnutý požární útok zhatila technika a nakonec v součtu štafety s nejhorším útokem dne z toho bylo poslední 9.místo celkově.

 

4.6. 2011 okrsková soutěž v požárním sportu ve Vranové

240957_180758105311297_100001313269090_415740_6158590_o.jpg

Na této soutěži měl náš sbor veliké zastoupení. Do boje jsme vyslali 2 družstva žen i mužů. Okrsku se zúčastnilo 7 družstev žen a 12 družstev mužů a 3 družstva žáků. Soutěž začala štafetami družstev. Premiéru v požárním sportu zažilo nově vzniklé mladé ženské družstvo, které překvapivě ovládlo štafetu družstev v kategorii ženy, se slušným náskokem před jinými celky. Konkurovat jim dokázali jen mladší ženy z Městečka Trnávky. Časový náskok zde však nic neznamenal, protože se zde uplatňoval bodový systém. To znamená, že se sečetlo umístění z každé disciplíny a kdo měl nejméně bodů tak vyhrál. Ženám B se na štafetě příliš nedařilo a skončily 7. Naši muži po štafetě obsadili 6. místo. Tygři na štafetě byli o něco málo rychlejší a obsadili 4. místo. Následovala soutěž jednotlivců mužů a požární útoky žen. Obě naše ženská družstva v požárním útoku ztratila, protože ženy A obsadily až 6. místo s časem 36.91 a ženy B obsadily 5. místo s časem 32,78. Mezitím se běhali jednotlivci muži. Naši muži na jednotlivcích obsadili 6. místo, což znamenalo konec pohárovým nadějím. Tygři byli i na štafetě jednotlivců rychlejší a ve složení Ivoš, Luďa a Marek (který s časem 22,34 byl 3. nejrychlejší v mužské části jednotlivců) jsme obsadili krásné 3. místo. Vyhlídky tudíž před požárními útoky byli velice nadějné. Našim mužům se v PÚ tradičně dařilo. Čas 28,47 znamenal krásné 3. místo. To Tygři si brousili zuby na pohárové umístění. Stačilo jím totiž, aby na požárním útoku byli do 5. místa, což znamenalo překonat hranici 32. vteřin. Požární útok jsme měli rozběhlí na výbornou.

252852_181005015286606_100001313269090_417276_2771645_n.jpg

 Nalívačka klapla perfektně a poté co Ivoš na rozdělovači měl i zapojená obě Céčka, které se mu při běhu vypojily, vypadalo vše nádherně. Ovšem pak přišel smolný moment. Na hadici levého proudu se udělal suk, který se podařil rozmotat až po dlouhé době. Tento suk znamenal konec pohárovým nadějím. Dnes se už můžeme jen dohadovat, jestli suk byl zapříčiněn špatně nachystanou základnou, či vznikl až při samotném konání požárního útoku, když právě půlspojka této hadice vypadla z rozdělovače a táhla se po zemi a napojit se jí podařilo až na značce pro rozdělovač. Požární útoky ovládla Stará Roveň, v mužské kategorii obsadili první a druhé místo a ženy obsadili 2. místo. V boji o pohár tedy už zůstaly jen naše ženy A, které jednotlivce běžely ve složení Kamča Pechová, Lucka Václavková a Terka Navrátilová. Tyhle 3 závodnice se s jednotlivcem dokázaly poprat na výbornou a obsadily na něm 3.místo. Ženy B na jednotlivci obsadily 6. místo. V celkovém zúčtování to znamenalo, že naši muži skončili na okrskové soutěži ve Vranové na 5.místě, Tygři obsadili místo 6., ženy B také 6. místo a ženám A se podařilo na své první soutěži získat pohár za 3. místo a tudíž jim patří velká gratulace.  

240957_180758108644630_100001313269090_415741_2267819_o.jpg

 

 

26.3. 2011, 1.ročník futsalového turnaje SDH Cup v Městečku Trnávce

sdh-cup.jpg

Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, mezi nimi i náš tým SDH Vranová Lhota. SDH Vranovou Lhotu reprezentovali hráči - Milenovský Ivoš, Šperlich Jan, Dudek Luboš, Milenovský Jan, Drapl Ludvík, Milenovský Martin, Reif Milan, Killer Jan (Johny), brankář Petr Dudek a hlavní trenér, fyzioterapeut, doktor a fotograf, to vše v jednom Stejskal Jan ml.!  Bohužel jsme si vylosovali skupinu smrti, v niž byli týmy SDH Malíkova, SDH Městečka Trnávky B a SDH Bezděčí.V prvním zápase jsme se utkali s týmem Bezděčí. Tento zápas jsme podcenili a především se na některých hráčích projevilo včerejší soustředění, které trvalo dlouho do noci. Než jsme se pořádně rozkoukali, tak už jsme prohrávali. Náš tým si v tomhle zápasu nevypracoval ani žádné velké gólové příležitosti, proto jsme nevstřelili ani gol. Do druhého zápasu jsme vstoupili s větší bojovností a s menší kocovinou ale proti techničtějšímu týmu, který téměř celý  tvoří hráči, co hrají velkou kopanou, jsme neměli šanci a gola jsme také nevstřelili. Ke konci zápasu nám už docházeli síly, čehož soupeř z Městečka Trnávky využil a bohužel do naší brány našoupal pěknejch pár banánů. Třetí zápas ve skupině jsme nezvládli psychycky, začali jsme si nadávat a pak to tak vypadalo! Prohráli jsme vysoko 6:1 s týmem z Malíkova. Jediný gól vstřelil z bezprostřední blízkosti svojí slapší pravou nohou Martin Milenovký po krásné přihrávce Johnyho (Jana Killera). Ve skupině jsme tedy obsadili poslední 4.místo a v boji o 7. místo nás čekal celek z Bohdalova! Do tohoto zápasu jsme vyladili chybičky a řekli si, že to takhle dál nejde, že poslední být nemůžeme! Tým se semknul a místo nadávání jsme začali hrát jako tým! Je také nutné podotknout, že v tomhle zápase padaly velmi kuriózní goly, které klidně mohli býti oceněné ve sportovních novinách na nově jako Borec na konec! Jan Milenovský, který turnaj odehrál v nových sálovkách žluté barvy, zřejmě při prvním gólu zápasu oslnil svými sálovky golmana týmu Bohdalova natolik, že se ani míče nemusel dotknout a míč přesto skončil v síti! Další gól padl po nákopu golmana Bohdalova, který trefil stojícího Johnyho a od něho se míč odrazil do branky týmu Bohdalova. Po těhto komických situacích jsme v zápase polevili, čehož Bohdalov využil a snížil. Martin Milenovský naštěstí svým druhým gólem na turnaji tým opět uklidnil.Tento velký boj o 7. místo jsme nakonec zvládli a vyhráli těsně 3:2. Pro příští rok je cíl jasný! Méně chlastat a více sportovat!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna 2011

 

  

 

 

 

 

18.9. 12 ročník o pohár starostky obce Malíkov 

Soutěž za krásného podzimního počasí se odehrála již po dvanácté v Malíkově. My jsme dorazili s družstvy mužů a Tygrů. Po štafetách 6x100 metrů nás od sebe dělilo 5 setin sekundy, ale bohužel na první malíkov jsme ztráceli 14 sekund. Tygři obsadili 7.místo z 12 družstev a muži B, jak nás tam pojmenovali, nejrychlejším požárním útokem za 33 s rovných  obsadili celkové 4.místo.

21.8. 4.ročník Dzbelácké osme

Soutěže jsme se zúčasnili z družstvem mužů. Soutěž se skládala ze štafety, kdy 3 členové družstva běželi zároveň ve třech dráhách. Nejprve museli projít slalom s 5 přepravkami na sobě, poté postavit 4 kuželky, následovali 3 rozdělovače, a tři hadice,které se museli propojit do kruhu s rozdělovači a nakonec hasičský vozík, který se musel dotlačit do cíle. Až poslední člen štafety proběhl cílem, teprve potom se počítal čas. Po prvních štafetách  probíhali požární útoky, kdy PS 8 v klidu na základně, ostatní materiál byl v zavřeném vozíku. My jsme dokončili v 2 nejlepším čase. Poté pokračovali druhé pokusy štafet. V součtu všech časů, jsme dokončili na pěkném 2.místě z 11 družstev.

21.8. 115 let založení SDH Líšnice

Toto výročí  bylo záhájeno průvodem obcí už v 10 hodin dopoledne a v odpoledních hodinách pokračovalo pohárovou jednokolovou soutěží. Soutěže se zúčastnili naši veteráni a obsadili 3.místo ze 4 družstev. Poté pokračoval program ukázkou zásahů a hasičské techniky.

14.8.O pohár starosty obce Březina

Po loňském vítězství se i letos zdálo po prvním kole, že se obhajoba podaří. Po druhém kole v součtu časů jsme v celkovém pořadí obsadili celkově 2.místo z 13 družstev. První útok probíhal se sáním z koupaliště a druhý dle pravidel požárního sportu z kádě.

8.8.Memoriál Vojtěcha Jachana Městečko Trnávka

Zúčasnila se družstva Mužů a Tygrů. Bohužel rozhodli už štafety a ani druhý nejlepší čas požárního útoku Mužů v součtu nestačil lépe jak na 4.místo z 13 družstev. Tygři měli po štafetě výchozí pozici lepší, ale bohužel nespojené savice jejich plány nabourali a v konečném zúčtování obsadili 10.místo.

7.8. Pohárová soutěž Žadlovice

Soutěže se zúčastnili Tygři a obsadili pěkné i když smolné 4.místo se ztrátou 6 setin na třetího.

31.7.-1.8.Noční boj Stará Roveň

Soutěž pro nás za kopcem a tak se něktěří vydali pěšky. Pravidla: dopravní vedení muselo procházet překážkou a útočné okny. Zúčastnili se veteráni 6.místo a veteránky 5.místo ze 6 družstev. Ženy skončili na 4.místě z 10 družstev. U mužů byla změna hned na startu a to jako každý rok, dvě bariéry, se stupínkem a bez stupínku a povinně 6 členů družstva muselo tuto bariéru přeskočit. Tygři skončili na 13.místě z 21 družstev a Muži na 16.místě. Bohužel, tentokrát se nám nedařilo.

31.7. Pohárová soutěž Palonín

Dvoukolová soutěž, při nichž každé kolo se počítalo zvlášť. První kolo bylo o poháry a druhé o dárkové balíčky. Soutěže se zúčastnilo družstvo mužů a veteránů. Pravidla soutěže: dopravní vedení muselo projít přes zahrádku i s všemi členmi družstva, kteří opustili základnu a útočné vedení se připojovalo až za zahrádkou. U veteránů bylo pozměněno to, že nemuseli povinně procházet zahrádkou kromě dopravního vedení. Muži obsadili v prvním kole 2.místo z 10 družstev a ve druhém po nepovedeném pokusu 6.místo. Veteráni v prvním kole 4.místo ze 7 družstev a ve druhém 4.místo.

 

 

17.7.-8.ročník Memoriálu Hynka Hanuse Vranová Lhota

Soutěž se konala za velikého horka, ale s hojnou účastí. Zúčastnilo se 14 družstev mužů a 8 družstev žen. Domácí ženy obsadili v součtu po chybách bohužel 7.místo. Tygři Vranová Lhota v součtu 12.míísto a Muži Vranová Lhota (Dudu,Rudla,Dudis,Spermax,Ďáblík,Žid,Pajda) obsadili v součtu 3.místo. Napsali o nás v novinách -http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/hasici-se-utkali-pri-lhotskem-zpatecniku20100720.html

 

12.6. Veteráni Radkov

Složené družstvo veteránů obsadilo krásné 4. místo.

 

5.6.Okrskové kolo Pěčíkov

Soutěže se zúčastnila družstva můžů, Tygrů a žen. Ukázalo se to, co jsme tušili již před závodem, a sice to, že po dlouhé zimě bez tréninku to nepůjde. Ženy obsadili v konkurenci 5 družstev krásné první místo. Horší už to bylo s mužskými celky. Muži A 7. místo z 12 družstev, Tygři 9.místo z 12 družstev. Méme se co zlepšovat.  Soutěže se zúčastnila družstva můžů, Tygrů a žen. Ukázalo se to, co jsme tušili již před závodem, a sice to, že po dlouhé zimě bez tréninku to nepůjde. Ženy obsadili v konkurenci 5 družstev krásné první místo. Horší už to bylo s mužskými celky. Muži A 7. místo z 12 družstev, Tygři 9.místo z 12 družstev. Chtělo by to více tréninku!!

 

SDH CUP V Městečku Trnávce

Náš sbor se jel účastnit téhle prvně konané fotbalové kopané v hale Městečku Trnávce a to dne 13.3. 2010 ve složení -Petr Dudek, Milan Reif, Jan Šperlich, Johny, Jan Milenovský, Ivoš Milenovský, Martin Milenovský a Ludvík Drapl. Turnaj jsme začali neštastně porážkou na penalty a následnými prohrami.Ovšem postupem času jsme hráli lépe a lépe a náš poslední zápas který jsme hráli proti Vranové jsme vyhráli! Nakonec jsme skončili na 4 místě z 6 družstev.Turnaj vyhrálo družstvo z Malíkova! Tenhle prvně konaný turnaj se organizačně povedl velmi dobře a všichni zúčastnění si ho užili!

PS- fotografie z fotbalového turnaje můžete najít na Facebooku na profilu Ivoše Milenovského!

Zájezd do pivovaru v Litovli

Zájezd se uskutečnil dne 11.3. 2010 a dá se říci že to byl zájezd povedený!!!Odjelo se objednaným autobusem jenom pro nás který nás dovozl přímo až do pivovaru!!Poté nás pán provedl po pivovaře kde jsme se dozvěděli spousty nových poznatků.Poté následovalo to na co zřejmě všichni čekali ochutnávka piv + guláš!musím poznamenat že guláš byl dobrý ale bylo ho málo kdežto piva toho bylo ale i to jsme dokázali všechno vypít a zachovali jsme si tedy svojí pověs :-D!Zde jsme se zdrželi asi 3-4 hodinky! Poté měla následovat ještě cesta domů ale Lhotáci ještě neměli dost tak se přes různé dohady ještě na hodinku zastavili v jedné hospodě v Lošticích!Čas odjezdu se ale dodržel a v 6 hodin se odjelo domů. Asi půlka lidí v té hospodě ještě zůstalo a potom jeli autobusem domů!Z mé strany si myslím že se zájezd povedl :-)

Máme tu nové vedení sboru

a to v tomhle složení:

Složení výboru 
 Starosta  Jan Stejskal ml.
 Místostarosta  Jan Stejskal st.
 Hospodář ( pokladní )  Lucie Milenovská
 Jednatel  Milan Reif
 Velitel  Petr Dudek
 Zástupce velitele
 Jiří Štábl
 Strojník
                                                    
 Revizní a kontrolní komise
 Naděžda Stejskalová
 Referent materiálně technického zabezpečení
 Luboš Dudek
 Velitelka žen  Dita Odstrčilíková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                Máme tu novou

sezonu 2010

Doufejme že bude alespon tak úspěšná jako ta sezona 2009

 

 

Malíkov

Soutěže se zúčastnila družstva Tygrů, mužů a žen. Nejprve se běhali štafety na 6 x 60m (2dráhy bariéra-u žen koza, 2 dráhy okno, minimax a hadice) a poté přišli na řadu požární útoky.Nejprve startovala kategorie mužů, poté ženy. Z našich družstev šlo na start družstvo Tygrů, po nich Muži"A" a ženy. Tygři v konečném zúčtování obsadili 8.místo z 11 družstev, Muži "A" (Dudu, Dudis, Rudla, Pivoš, Žid, Pajda, Marek) obsadili 2.místo z 11.družstev za vítěznou St. Rovní o necelou vteřinu.Ženy nakonec obsadili 2.místo ze 4 družstev.

Březina

Ženy skončili 3 z 8 družstev ale měli našláplej čas na první místo bohužel ale se něco nevydařilo.Zhrnuto podtrženo  být třetí v takové konkurenci je stejně  výborné zvlášt když je mančaft poslepovanej na poslední chvíli!!

Muži zabodavali a to když  ve velké konkurenci ve složení (Marek,Rudla,Peta,Spermax,Žid,Dáblík,Luda) skončili na 1.místě z 18 družstev!!! 

 

Městečko Trnávka 8.8 2009

Umístění našich družstev:

Ženy 4.místo z 6 družtev

Muži 4.místo z 16.družstev

Tygři 9.místo z 16.družstev a to když po nevydařené štafetě jsme byli vzádějš na 11.místě ale však ani po čtvrtém nejlepším požárním útokem v katogorii mužů který byl 33 vteřin jsme se nějak moc dopředu neposunuli a skončili jsme devátí.

 

Stará Roven 1.8 2009

Umístění našich družstev:

Veteráni skončili druzí ze čtyř

Ženy A skončili první a ženy B pátí z devíti družstev

Tygři ve velké konkurenci nakonec skončili devátí a Muži A skončili za Malíkovem a Jevíčkem na nádherném třetím místě!!!

Úspěchy byli velikánské proto se museli řádně oslavit!!!

Více čtěte ve svitavském deníku:

http://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/hasici-zabojovali-i-potme20090803.html

 

Studená Loučka 1.8 2009

 Výsledky družstev:

Muži 4.místo z 10 družstev

Veteráni 1.místo ze 4 družstev

 

Palonín 25.7 2009

Sbor Vranová Lhota přijela soutěžit s jedním družstvem mužů, družstvem žen a družstvem veteránů.Muži ve složení (Rudla, Panky,  Žid, Luda, Peťa, Manekín a Luboš) šli po prvé v nových dresech, které přinesli štěstí!S velitelem sboru Ludvíkem Draplem jsme se totiž vsadili o bečku piva že skončíme nejhůře druzí a to se také stalo!!Sbor mužů skončil v obou dvouch kolech na druhém místě a to dokonce v kole prvním jsme útočili na  první místo, které nám nakonec utoklo o 2 desetiny vteřiny.To naše ženy měli to štěstíčko měli pač vyhráli jen o 3 desetiny vteřiny a to v kole prvním které bylo o poháry.V kole druhém v kterém se běhalo o dárkové balíčky naše ženy už svůj úspěch z kola prvního nezopakovali a skončili na 3.místě.Naši veteráni skončili v obou dvou kolech na místě čtvrtém a to tedy na místě posledním.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Memoriál Hynka Hanuse 18.7 2009

Letošní rok se zúčastnilo soutěže 13 družstev mužů 5 družstev žen a 3 družstva veteránů.Hlavně v kategorii mužů byla veliká konkurence!!Souboj o vítězství měl být velice napínavý až do konce ale kvůly nepříznivému  počasí byla soutěž ukončena už po prvním odběhnutém kole kde stačili odběhnout všechny družstva žen i mužů ale veteráni už to nestihli!O konečném umístěné veteránů tedy se souhlasem družstev rozhodl los!Z prvního místa tedy bez boje se radovali veteránky z Vranové Lhoty, z druhého místa veteráni ze Staré Rovně, a ze třetího místa veteráni z Vranové Lhoty.To u žen a mužů o konečném umístění rozhodovalo dokončené první kolo.V katogorii ženy náš sbor prezentovali dvě družstva.Jedno družstvo se dělilo s družstvem Palonína o 4-5 místo, protože ani jeden z týmů nedokončil požární útok ale za to naše druhé družstvo bylo úspěšnější a s přehledem vyhrálo!V kategorii mužů nás také prezentovali dvě družstva! Jak už jsem psal ve velké konkurenci obsadili naši muži A 10.místo a stále se jich drží prokletí pač se ještě letos na soutěži nikdy nedostali před naše místní mladší družstvo tedy družstvo ,,Tygrů" které se dneska umístilo na 7.místě!!!S časem 24 vteřin se z prvního místa radovali Orli ze Staré Rovně o sekundu pomalejší bylo družstvo z Pavlova, (které jezdí a úspěšně běhá Velké Ceny požárního sportu) a na třetím místě skončili muži ze Dzbele!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky Velké ceny  z Pavlova

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohárová soutěž v Dlouhé Loučce

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž veteránů a veteránek nad 40 let- Radkov

Dne 13.6 se uskutečnila soutěž veteránu neboli soutěž hasiču kterým je nad 40 let!Letošní rok se z našeho sboru zúčastnilo družstvo mužu i žen.Náše podcenované družstvo mužů  v konkurenci 10 týmů vyhrálo, když po štafetě figurovali na 4.místě, ale po nejlepším požárním útoku dne, s časem 38,13 se mohli radovat  z vítězství!!!TO družstvo žen bylo na sotěži v Radkově jediné tudíš  jim patří také velké dík za naši vzornou reprezentaci sboru!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výsledky okrskového kola ve Vranové

Obrazek

 


Dresy jsou momentílně na potisku

Obrazek